Nyheter
#Nasjonal regatta

Innendørsmesterskapene i Roing 2019

NM på Romaskin i Bergen 2019

Norgesmesterskapene i innendørsroing ble avholdt 9 februar i Slåtthaughallen i Bergen.

Fullstendig resultatliser finnes her

Oversikt over Norgesmestere gjennom tidene finnes her

Damer junior

Damer Junior ble vunnet av Stavanger roklub med Siri Tønnessen på tiden 7.31, andreplassen gikk til Christiania Roklub med Nicoline Lovise Lindstrøm, tredjeplassen også til Stavanger Roklub på med Sigrid Nilsen.

D J A

1x, 2000 m

  1. Stavanger Roklub, Siri Tønnessen, 07:31.0
  2. Christiania Roklub, Nicoline Lovise Lindstrøm, 07:37.3
  3. Stavanger Roklub, Sigrid Nilsen, 07:38.6

Herrer junior

Herrer junior ble vunnet av Kristiansand roklub med Syvert Senumstad på tiden 6,19, andreplassen gikk til Fredrik Reite, Aalesunds roklub og tredjeplassen til Christiania roklub med Erik Johansen.

H J A

1x, 2000 m

  1. Kristiansand Roklubb, Syvert Senumstad, 06:19.5
  2. Aalesunds Roklub, Fredrik Reite, 06:27.5
  3. Christiania Roklub, Erik Johansen, 06:28.4

Damer senior lettvekt

I damer senior lettvekt var det Maia Emilie Lund fra arrangørklubben Bergens roklub som rodde inn til den raskeste tiden på 7,25 med Hannah Marøy fra BSI roing på andre og Fanny Luice Røed fra Drammen Roklubb på tredje.

D SLv

1x, 2000 m

  1. Bergens Roklub, Maia Emilie Lund, 07:25.8
  2. BSI, Hannah Marøy, 07:32.4
  3. Drammen Roklubb, Fanny Lucie Røed, 07:38.8

Herrer senior lettvekt

I herrer senior lettvekt var det igjen seier til Bergens roklub med Kristoffer Brun på tiden 6,13, Sarpsborg roklubb med Jens Holm på andre og Ask Tjøm på tredje.

H SLv

1x, 2000 m

  1. Bergens Roklub, Kristoffer Gjestland Brun, 06:13.6
  2. Sarpsborg Roklubb, Jens Nicolai Holm, 06:22.8
  3. Tønsberg Roklub, Ask Jarl Tjøm, 06:28.0

Damer senior

I damer senior var Thea Helseth, Aalesunds roklubb rasjest over banen på tiden 6,57, Hanna Gailis Inntjore, Christiania Roklub på andre og Jenny Marie Rørvik, Aalesunds roklub på tredje.

D S

1x 2000 m

  1. Aalesunds Roklub, Thea Helseth, 06:57.3
  2. Christiania Roklub, Hanna Gailis Inntjore, 07:05.1
  3. Aalesunds Roklub, Jenny Marie Rørvik, 07:12.0

Herrer senior

I herrer seniorklassen gikk seieren til Olaf Tufte, Horten roklubb på tiden 5,53, knappe hundredelet foran andreplassen med Martin Helseth, Aalesunds Roklub. Tredjeplassen gikk til Norske Studenters Roklub med Oscar Helvig.

H S

1x 2000 m

  1. Horten Roklubb, Olaf Karl Tufte, 05:53.8
  2. Aalesunds Roklub, Martin Helseth, 05:53.9
  3. Norske Studenters Roklub, Jan Oscar Stabe Helvig, 05:57.2

Stafett

Damer junior

I stafettklassene med 4x500meter per lag gikk i damer junior Stavanger Roklub av med seieren på tiden 6,52, Christiania Roklub på andre og Fana Roklub på tredje.

D J A

4 X 500m

  1. Stavanger Roklub 1, Kristine Tønnessen Caroline Østbø Sigrid Nilsen Siri Tønnessen, 06:52.9
  2. Christiania Roklub 1, Ragnhild Wilhelmine Winther Nicoline Lovise Lindstrøm Vårin Grysdotter Fagerbakke Martine Nesse 07:07.1
  3. Fana Roklubb 1, Kari Høgh Arnesen Karine Austbø Grande Camilla Kjeseth Eyvor Nora Aarø, 07:08.4

Herrer junoir

I herrer junior var det Christiania Roklub  på tiden 5,47 som hadde den raskeste tiden foran Tønsber roklubb på andre og Norske Studenters Roklub på tredje.

H J A

4 X 500m

  1. Christiania Roklub 1 Marius Bjørn-Hansen Ahlsand Andreas Dugstad Sørskaar Tinius Halvdan Wilhelmsen Erik Johansen, 05:47.1
  2. Tønsberg Roklub 1, Lars Jørann Lindgren Emil Martin B. Johansen Martin Asheim Andreas Rensvold Bjørgan, 05:58.3
  3. Norske Studenters Roklub 1, Nicolai Fongaard Bror Henrik Flyen Storsten Vitus Aparicio Tjøm Oscar Johan Høeg Wohlfahrt, 06:03.5

Damer senior

I damer senior var det Aalesunds Roklub som hadde den beste tiden med 6,26 foran Christiania Roklub på andre og Horten Roklub på tredje.

D S

4x 500 m

  1. Aalesunds Roklub 1, Amanda Helseth Thea Helseth Jenny Marie Rørvik Eli Åstedotter Dimmen, 06:26.2
  2. Christiania Roklub 1, Tabea Wende Hanna Gailis Inntjore Helga Marie Løvenskiold Kveseth (etappe 1 og 4), 06:41.3
  3. Horten Roklubb 1, Mia Helene Falch Maja Marie Aspenes Sofie Eline Ekeli Klingan Mari Spilling, 06:52.1

Herrer senior

I herrer Senior var det Norske studenters Roklub som var raskest med tiden 5:24 foran studentklubben RNNA boatclub på andre og Os roklubb på tredje.

H S

4x 500 m

  1. Norske Studenters Roklub 1, Jan Oscar Stabe Helvig Hallvard Bjørkelund Petter Myhre Tufte Peder Strand, 05:24.2
  2. RNNA BC 1, Andreas Angeltvedt Kristoffer Broberg Mathias Jakobsen Vegard Knarvik, 05:33.6
  3. Os Roklubb 1, Amund Bjørnevik Simen Jensen Erik Vaktskjold Erling Holst Øyasæter, 05:43.7